Duvar Boyaları

http://www.icmimaridekorasyon.net

İnsanlar artık yaşadıkları mekanlarda yarattıkları ufak detaylarla farklılaşmak peşinde koşuyor. Evler, ofisler değişik renk ve doku seçenekleri ile boya konusunda başkalaşıyor.

Modern-klasik evler, kafeler, işyerleri, çocuk odaları ve diğer özel mekanlar için boya renkleri, dokuları ve renk kombinasyonları ile;
Hastane,spor salonu, yemekhane gibi özel ihtiyaçları olan mekanlara ise teknolojik özellikleri ile geniş bir yelpaze sunuyor.

Renk kombinasyonları

*Solvent bazlı boyalar, su bazlı boyalara göre daha dayanıklı boyalardır. Fakat solvent bazlı boyaların uygulama ve kuruma esnasında insan sağlığı açısından bazı sakıncaları bulunmaktadır. Su bazlı boyaların solvent bazlı boyalara göre diğer bir avantajı nefes alma kabiliyetidir. Nefes alma kabiliyeti sayesinde iç mekanlarda terleme oluşmamaktadır. Solvent bazlı boyalarda, duvar boyası olarak mat ve yarı mat (saten boya) boyalar kullanılmaktadır. Parlak boyalar (yağlı boya) ise daha çok metal ve ahşap aksamda kullanılır.

çatlak boya

*Boyamak istediğiniz mekan konum olarak kuzeyde kalıyorsa sıcak renklerle (kırmızı, sarı, turuncu) boyanması sıcak bir hava yaratmak için önerilir.

*Boyamak istediğiniz mekan konum olarak güneyde kalıyorsa soğuk renklerle (mavi, mor, yeşil) boyanması soğuk bir hava yaratmak için önerilir.

*Buğday – Ihlamur – Bal Buğu – Vanilya
Evimize davet ettiğimiz misafirlerimize ‘’Lütfen kendini evinde hisset’’ deriz ve bunu canı gönülden arzu ederiz. Siz de evinizde dostlarınız ile vakit geçirmekten hoşlanan ve özellikle salon, oturma odası gibi evin toplanma mekanlarında sıkça konuk ağırlayanlardansanız duvarlarınızda tercih edeceğiniz renkler sıcak ve doğal olmalıdır. Rahat ve samimi bir ambiyans yaratmak için balbuğunun sıcaklığını, vanilyanın yumuşaklığını tercih edebilirsiniz.

 

 

 

 

 

 

* Lületaşı – Kumru – Bademi – Kırık Beyaz
Benim için en güzeli sade ve doğal olandır diyorsanız, yaşadığınız mekanlarda kusursuz bir uyum ve gözü yormayan geçişler istiyorsanız toprak ve tonları sizin için biçilmiş kaftankoyu ve doygun renklerdeki halı, perde veya koltuk kaplamalarıyla birlikte duvarlarınızda toprak tonlarını kullandığınızda, hem gözünüze hem ruhunuza hitap eden kusursuz ve şık bir uyuma imza atacaksınız.

 

 

 

 

 

 

 

 

* Açık Leylak - Lila
Kimimiz gücü ve güzelliği bir arada isteriz, geniş mekanlara özenle yerleştirilmiş büyük mobilyalar, kişiliğimizin parçası şık aksesuarlar. Daha ilk bakışta sizi anlatan bu mekanlarda, akseuarların kalitesini ve şıklığını, mobilyalarınızın baskın görüntüsünü ortaya çıkaracak doğru bir tamamlayıcıya ihtiyacınız vardır. Bunu gerçekleştirmek için duvarlarınızdan daha iyi bir seçenek düşünülebilir mi? Tüm ayrıntısına özen gösterdiğiniz ev veya ofisinizin duvarlarınzda tercih edeceğiniz açık leylak ve lila tonları mutlak bir bütünlük sağlayacak, dekorasyonu görsel bir şölene çevirecektir.

 

 

 

 

 

 

*Bej-i Pembe - Gülpembe
Hepimiz hissetmişizdir..Nerede olursak olalım, bir an önce evimize gitmeyi, ayaklarımızı uzatıp bir oh demeyi ve huzur bulmayı sık sık düşlemişizdir.Evet evlerimiz bizim doğal meditasyon alanlarımızdır.Şehrin yoğun temposundan uzaklaştığımız, dinginliği ve sukuneti yaşadığımız özel alanlarımızdır.

Evinizin her odasında ama özellikle mümkün olduğunca sessiz odalarının duvarlarında tercih edeceğiniz beji pembe ve gülpembe size gerçek bir yenilenme sağlayacak huzurlu tonlarıyla sizi sarmalayacaklardır.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

*Çağla – Limoni Yeşil – Yeşil Bej
Hep yapacak bir şeyleriniz vardır, hep katılacağınız bir davet, hep aklınızda yeni fikirler yeni projeler...Kabına sığmayanlardansınız, sizi anlatmak için bir renk tercih edin dense aklınıza ilk gelecek renktir yeşil....Doğanın muhteşem enerjisidir yeşil, sürekli değişimin devinimin rengidir...Bırakın yaratıcılığınız ve enerjiniz yeşilin tüm tonlarında hayat bulsun.Gözalıcı renklerle boyanmış bir oda fazla söze gerek kalmaksınızın sizi anlatacak, görenlerin hafızasında herzaman canlı kalacaktır.Cesaretin, gençliğin ve yaşam enerjisinin sizinle olması istiyorsanız çağla, limoni yeşil, yeşil bej kısacası içinde yeşil olan tüm tonlar sizin için hazırlanmıştır.  

Saten BoyaRenk Kartelası

 

Sormak istediğiniz ve yardımcı olabileceğimiz konularda web sayfamızdan iletişime geçebilirsiniz.

 

http://www.icmimaridekorasyon.net

boya badana, silikonlu boya, duvar boyaları, saten boya, su bazlı boya, plastik boya, yağlı boya, iç cephe boyaları, boya ustası, boya dekorasyon, betek, filli boya, dyo boya, polisan boya, dekoratif boyalar, çatlak boya, patina boya, efect boya, eskitme boya,

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !